SPARK 12V-4000A

MOBİL ENERJİ - ARAÇ AKÜ TAKVİYE - AKÜ DEĞİŞİM ARAÇ BELLEK KORUMA CİHAZI


Yüksek güç ve güvenliğin biraraya geldiği Spark 12V-4000A, binek ve hafif ticari araçlarda gereken enerjiyi tüm motor tipleri için sağlar. Spark 12V-4000A, gelişmiş mühendislik çözümlerinin yüksek kalite ve işçilikle uygulamaya geçirilmesi sonucu zamanının ilerisinde performans ve güvenlik sunar.

Spark 12V-4000A, yüksek marş takviye kapasitesi sunar. Uzun süren labaratuar ve saha test aşamalarından geçmiş ve mümkün olan en yüksek performansı sunabilmesi için bir dizi geliştirme ve optimizasyona tâbi tutulmuştur. Sonuç olarak ortaya, yüksek performans, güvenlik ve kolaylık sunan Spark 12V-4000A çıkmıştır. Spark 12V-4000A; oto teknik servis, yol yardım vb. yerlerde güvenle kullanılabilir.

Kamp, piknik, yayla gibi doğal ortamlarda veya elektrik kesintilerinde aydınlatma, telefon, tablet, kompresör, oto buzdolabı gibi birçok aksesuarın elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamanız gerekir bu gibi durumlarda jeneratör, aracınızın aküsü vb. kaynaklardan gereken enerjiyi karşılamak pahalı, zahmetli, tehlikeli ve verimsizdir. Spark 12V-4000A, size ve aracınıza gereken tüm enerjiyi kolay, güvenli, ucuz ve verimli biçimde üstelik hiçbir bakıma ihtiyaç duymadan sunar. 

Yüksek güç sağlayan batarya ve bu gücü kontrollü bir biçimde ileten marş kontrol birimi, klasik sistemlerin çok üzerinde bir marş performansı verir.

Genellikle bu tip cihazlar marş akımını açma kapama anahtarı üzerinden iletir ve çoğunlukla anahtar kontakları bu akıma dayanamayıp kısa süre içinde arızalanır. Bazı cihazlar, bu anahtar bozulma probleminden kurtulmak için cihazlarını anahtarsız olarak üretmişlerdir. Bu durumda da cihaz maşalarında sürekli olarak enerji bulunmakta ve yanlış temas halinde tehlikeli durumlara yol açmaktadır. Spark 12V-4000A'da ise marş akımı, marş kontrol birimi tarafında iletilir. Böylece tam kontrol ve güvenlik sağlanır.

Takviye maşaları, yüksek kaliteli ve tamamiyle plastik izolelidir. Ayrıca yüksek iletkenlikli bakır takviye kablosu 25mm2 kesit ile çok iyi akım iletimine sahiptir. Bu sayede takviye sırasında ısınmaz ve minibüs, kamyonet, küçük boyutlu tekne gibi araçların takviye işlemine de olanak sağlar.

12 volt ile çalışan aksesuarlarınız için de Spark 12V-4000A, güç portu ile donatılmıştır. Böylece lamba, kompesör vb. birçok aksesuarınız için uzun süre enerji sağlayabilirsiniz.

Tam şarj ile 40 watt aydınlatma gücüne sahip led ampul ile kesintsiz en az 72 saat aydınlatma sağlar. 

Spark 12V-4000A, güç portunda oluşabilecek kısa devre veya aşırı akım durumlarında kullanıcıyı ve cihazı korumak için otomatik sigorta ile donatılmıştır. Bu sigorta 10 amper üzeri akım çekilmesi durumunda enerjiyi keser. Otomatik sigorta, klasik sigortaların aksine değiştirilmesi gereken bir sigorta değildir sigorta attıktan bir müddet sonra üzerinde bulunan butona basarak yeniden kullanabilirsiniz.

 
Teknik Özellikler
Gerilim 12 Volt DC
 Anlık Akım 4000 Amper
 Gösterge 3 Dijit Voltmetre
 Güvenlik Aşırı akım koruma sigortası
Güç portu otomatik sigortası
Zamanlanmış otomatik kapanma
 Şarj  Şarjı otomatik kesen korumalı şarj adaptörü
 Kablo uzunluğu  1,5 Metre
 Kontrol  Marş ON/OFF Butonu
Güç kontrol sistemi
Ölçüm Hassasiyeti  %1
Cihaz  Garantisi 2 Yıl
Batarya Garantisi 3 Ay
 Ek Özellikler 12 Volt, 10 Amper güç portu
Araç programlamada enerji desteği
Araç hafıza-beyin koruma

 

*Burada verilen değerler, kullanılan ekipman, çevresel koşullar ve kullanıma göre farklılık gösterebilir.

Sosyal Medyada Paylaş